Pomoc dla uchodźców z Ukrainy

W gminie Kobylnica uruchomiony został kolejny punkt zbiórki dla uchodźców z Ukrainy. Od poniedziałku potrzebne dary dla potrzebujących można przynosić na świetlicę w Gminnym Centrum Kultury i Promocji przy Wodnej 20/4. Punkt działa w godz.: poniedziałek 12.00-20.00, od wtorku do piątku 4 marca w godz. 11.00-20.00.

Przypominamy, że nadal działa punkt zbiórki w Świetlicy Wiejskiej w Bolesławicach, gdzie dary będą przyjmowane w poniedziałek, wtorek i środę w godz. 17:00 – 20:00.

Uwaga! W przypadku odzieży i pościeli prosimy o przynoszenie tylko nowych rzeczy.

Gmina Kobylnica informuje, że poszukiwane są osoby kontaktowe ze znajomością języka ukraińskiego do ewentualnego tłumaczenia. Mieszkańcy gminy Kobylnica, które mogą przyjąć pod swój dach uchodźców również proszeni są o kontakt.

Telefon do koordynacji dotyczący przyjmowania Ukraińców na terenie gminy Kobylnica oraz przekazywania darów i innych: 533 546 197

Uwaga! Wszyscy obywatele Ukrainy przybywający do Polski powinni zgłosić się do punktów rejestracyjnych celem uzyskania odpowiedniego statusu, aby następnie móc otrzymać pomoc.

Lista produktów i środków, które mogą być przekazane potrzebującym na Ukrainie (w tym oczekującym przed przejściami granicznymi):

Odzież i okrycie:

Środki higieny i czystości:

Żywność:

Inne:

Podstawowe środki medyczne (witaminy, środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na kaszel i przeziębienie)

Czego nie wysyłamy w ramach pomocy humanitarnej?

UWAGA: produkty z poniższej listy nie będą przyjmowane!